BioRePeelCl3

BioRePeelCl3 to innowacyjny, dwufazowy wyrób medyczny o działaniu biostymulującym, rewitalizującym i peelingującym.

Dwufazowa technologia i innowacyjna mieszanka aktywnych substancji, pozwoliły producentowi-  firmie CMed Estetics opatentować preparat.

Preparat BioRePeelCl3, to lipofilowa faza niebieska na hydrofilowej fazie żółtej.

FAZA LIPOFILOWA:

(niebieska) zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu.  
Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF). Kwas trójchlororooctowy wraz z pozostałymi składnikami działa złuszczająco. 
Bogaty skład preparatu czyni go nie tylko peelingiem z kwasem trójchlorooctowym, ale preparatem, który kompleksowo może pielęgnować skórę. Może on być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych.

Ponadto, dzięki składnikom aktywnym (skwalen i mirystynian izopropylu) zachodzą następujące procesy:

DZIAŁANIE OCHRONNE -Zmniejsza transepidermalną utratę wody i wspomaga transport innych substancji (promotor przenikania).
DZIAŁANIE REGENERUJĄCE- Przywraca i utrzymuje skórną warstwę hydro-lipidową.
DZIAŁANIE NAWILŻAJĄCE -Zwiększa nawodnienie poprzez mechanizm bezpośredni i pośredni.

FAZA HYDROFILOWA:

Faza hydrofilowa (ŻÓŁTA) zawiera innowacyjną mieszankę TCA, alfa-, beta- i polihydroksykwasów, aminokwasów i witamin.

Kwasy, aminokwasy i witaminy zawarte w BioRePeelCl3 to:

TCA Kwas trichlorooctowy
Polihydroksykwasy: kwas laktobionowy
Beta-hydroksykwasy: kwas salicylowy
Alfa-hydroksykwasy: kwas winowy, kwas cytrynowy
Aminokwasy: glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina
Witaminy: C i B2
Środek liftingujący: GABA (kwas aminomasłowy)

AMINOKWASY:

Glicyna: Glicyna jest najobficiej występującym aminokwasem w kolagenie (35%). Ma właściwości nawilżające, przeciwutleniające i regenerujące.
Prolina: Podstawowy aminokwas w syntezie i wsparciu kolagenu. Ma właściwości uelastyczniające, dlatego jest wskazany dla skóry nieelastycznej i starzejącej się.
Hydroksyprolina: Hydroksyprolina jest obecna w kolagenie. Zwiększa i wspomaga syntezę ceramidów, aktywując proliferację keratynocytów i produkcję kolagenu przez fibroblasty
Arginina: Arginina jest podstawowym aminokwasem o właściwościach nawilżających i odżywczych dla skóry. Bierze udział w procesach regulacji przepływu krwi. Wspomaga regulację procesów biochemicznych, takich jak synteza białek i makrocząsteczek, kolagen, elastyna i keratyna. Wskazany dla nieelastycznej skóry. Jest biochemicznym modulatorem kwasu trójchlorooctowego i podstawowym substratem do produkcji tlenku azotu (NO). Wspomaga angiogenezę, skórną resekcję i produkcję czynników wzrostu tkanek.

WITAMINY:

 Witamina C: Niezbędny kofaktor w syntezie kolagenu. Jest to główna komórkowa cząsteczka antyoksydacyjna. Chroni przed ROS (Reactive Oxygen Species czyli reaktywne formy tlenu, które są czynnikami stresu oksydacyjnego ) i regeneruje inne cząsteczki przeciwutleniaczy.
Witamina B2: Ryboflawina, znana również jako witamina B2, jest hydrofilową witaminą, niezbędną do normalnego tropizmu skóry. Jest to prekursor FAD i FMN, więc bierze udział w ogromnej liczbie reakcji metabolicznych, jak np. aktywacja innych witamin. Pomaga usunąć ROS ze względu na skórny stres oksydacyjny i może przyspieszyć wzrost i regenerację komórek. Jej niedobór generuje zmiany skórne, takie jak zaskórniki czy nadmierny łojotok.

SKŁADNIKI LIFTINGUJĄCE:

GABA: kwas gamma-aminomasłowy jest nieistotnym aminokwasem i głównym neurotransmiterem hamującym w ośrodkowym układzie nerwowym ssaków. Wspomaga syntezę kolagenu dzięki hamowaniu skórnych metaloproteinaz (MMP)- enzymów degradujących białka skórne.
Efekt GABA to rozdęcie tkanki skórnej dzięki relaksacji nerwów i wynikającej z tego relaksacji mięśni odpowiedzialnych za marszczenie. Rezultatem jest skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe.

W końcu faza lipofilowa tworzy mikrofilm na skórze, który regeneruje i nawilża skórę, ale jest także wzmacniaczem wspomagającym głębokie krążenie aktywnych składników.

WSKAZANIAMI DO ZABIEGU SĄ:

przebarwienia
wyrównanie kolorytu skóry
trądzik
rewitalizacja skóry
przywrócenie napięcia i elastyczności skórze
spłycenie zmarszczek

Cena zabiegu:
Twarz 300 zł
Twarz + szyja 350 zł
Twarz + szyja + dekolt 450 zł
Dekolt 300 zł
Zabieg BioRePeelCl3 połączony z mezoterapią mikroigłową +100 zł

Umów się na wizytę online już teraz