Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna DermaPen

DermaPen to nowoczesne urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, pozwalające wprowadzać substancje czynne w głębsze warstwy skóry. Oparte jest ono na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg wykonywany przy użyciu derma pena jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, zaś precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii mikroigłowej. Niespotykana skuteczność oraz komfort wykonania zabiegu pozwalają kosmetologom i pacjentom cieszyć się efektami bez niepożądanych skutków ubocznych. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry, która zastosowana jest w derma penie zwiększa efektywność zabiegów w wyniku podniesienia stopnia przenikania substancji czynnych w głąb skóry przy jednoczesnym zmniejszeniu bólu do minimum i dyskomfortu pacjenta.

Mechanizm działania:
– poprawa gęstości i elastyczności skóry
– stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
– stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

DermaPen dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwia dostarczenie substancji czynnych do naskórka oraz skóry właściwej zapewniając również niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe w czasie zabiegu mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu i wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.
Kontrolowana precyzja pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzenia komórek skóry oraz odbudowy jej struktur. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki.

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzieleniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji komórek i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.
Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG i pobudzane są procesy angiogenezy. Ostatnia faza mechanizmu działania mezoterapii mikroigłowej skutkuje przebudową oraz remodelingiem leczonych tkanek. W związku z czym poprawia się unaczynienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania są naturalne zdolności organizmu do samo leczenia i przebudowy oraz remodelingu tkanek.
Urządzenie posiada możliwość regulacji prędkości pracy igieł, co wpływa na intensywność mikrokrwawienia przy pracy na głębokościach powyżej 0,5 mm.
W mezoterapii mikroigłowej płytkie nakłuwanie do głębokości 0,5 mm pełni rolę promotora przejścia dla stosowanych preparatów kosmetycznych. Umożliwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Nakłucia powyżej 1 mm dodatkowo wywołują fizjologiczną reakcję skóry na urazy tak jak w przypadku laserów frakcyjnych, ablacyjnych bądź nieablacyjnych.  Skóra reaguje na mikronakłucia jak na mikrouszkodzenia. W czasie procesu gojenia dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych oraz stymulujących procesy naprawcze, zwłaszcza do wzrostu częstotliwości podziałów fibroblastów, które zwiększają produkcje włókien kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Nakłuwając skórę otwieramy szereg mikrokanałów, które pozostają otwarte przez 20 minut po wykonaniu zabiegu, co pozwala na wniknięcie substancji aktywnych w głąb skóry.

W przypadku mezoterapii mikroigłowej na ciało, kiedy mamy do czynienia z cellulitem, rozstępami czy miejscowym otłuszczeniem, głębokość nakłuć powinna być większa niż 1,5 mm.
Wskazania do wykonania zabiegu z użyciem  DermaPen:
– spłycenie drobnych zmarszczek twarzy, szyi
– poprawa jakości skóry zwiotczałej i  z utratą elastyczności
– zmarszczki dekoltu oraz inne drobne na dużych powierzchniach ciała
– odmłodzenie dłoni
– rozstępy we wszystkich okolicach ciała, niezależnie od tego jak długo je masz
– blizny pooparzeniowe
– blizny pooperacyjne
– blizny potrądzikowe
– blizny przerosłe – keloidy
W DermaPen igły przenikają w głąb skóry pionowo, uszkodzenia są więc mniejsze, ale głębokość oraz funkcja wibracji zwiększa skuteczność leczenia. Nakłucia (do 2 mm) umożliwiają działanie na poziomie skóry właściwej.
Dzięki opatentowanej technologii wibracyjnych igieł zabieg jest nie tylko bardziej efektywny oraz bezpieczny niż znane dotąd metody w mezoterapii. Zabieg z zastosowaniem Derma pen znacząco skraca czas leczenia jak również powrotu pacjenta do codziennych czynności.
Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (od 0,5 do 2 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża
– karmienie piersią
– skłonność do tworzenia bliznowców
– nowotwory skóry
– infekcje w leczonych obszarach (opryszczka, wykwity trądzikowe – czynne)
– alergie na metale i składniki aktywne zawarte w koktajlach do mezoterapii mikroigłowej
– zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
– stany zapalne na skórze
– zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry
– autoimmunologiczne choroby skóry
– trądzik pospolity i różowaty
– osłabiona zdolność regeneracji skóry
– stosowanie leków bezpośrednio na skórę
– przerwanie ciągłości skóry, otwarte rany
– poparzenia
– znamiona
– zaburzenia czucia
– terapia retinoidami (stosowana w ciągu ostatnich 6 miesięcy)

Efekty stosowania DermaPen:
– widoczne spłycenie zmarszczek
– pogrubienie skóry oraz wzrost elastyczności i sprężystości
– naturalna stymulacja produkcji kolagenu
– zmniejszenie porów w skórze
– znaczące zmniejszenie blizn po trądziku
– zmniejszenie blizn oparzeniowych

Zabieg można wykonywać niezależnie od typu karnacji!
Jeśli chodzi o blizny potrądzikowe oraz rozstępy rekomendowana ilość zabiegów to 5-6.

Dla kogo polecany jest zabieg?
Zabieg wykonany przy użyciu Derma pen jest alternatywą dla każdego pacjenta, którego cechuje obniżony próg wrażliwości na ból oraz obawia się zabiegów klasyczną metodą mezoterapii.

Bezpieczeństwo:
Końcówka zaopatrzona w igły jest sterylnie zapakowana. Wykorzystuje się ją jednorazowo. Dzięki temu rozwiązaniu zabieg jest bardzo sterylny i bezpieczny.

Częstotliwość zabiegów:
Derma pen daje najlepsze efekty przy zastosowaniu serii zabiegów, wykonywanych w określonych przerwach. Ilość potrzebnych zabiegów może być różna w zależności od rodzaju problemu. Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów. Ilość oraz częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie.

Zalety stosowania urządzenia:
– efektywność zabiegu
– mniejsze ryzyko zasinień
– mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
– krótszy czas rekonwalescencji

Zalecenia po zabiegu:
Indywidualnie. Czas regeneracji jest bardzo krótki, a powrót do normalnej aktywności natychmiastowy.

Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej:

Filorga NCTF HA – NAJLEPSZY WYBÓR!


Wyjątkowo intensywna rewitalizacja i nawilżenie skóry, wygładzenie zmarszczek, przywrócenie gęstości skórze.
Wskazania: Profilaktyka w starzeniu się skóry wiotkiej, zmęczonej, starzejącej się.
Znakomicie opracowany skład chemiczny zapewnia wysoką jakość zabiegów i uzyskanie pożądanych efektów u pacjenta. Czysty biologicznie kompleks polirewitalizujący oparty na związkach biologicznie czynnych:
– Kwas hialuronowy (5 mg/ml) – Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania i wiązania dużych ilości wody, dzięki czemu doskonale nawilża skórę.  Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi wiskoelastycznej skóry i naskórka.
– 13 witamin – Witamina A przyspiesza odnowę komórkową przez regulację procesów keratynizacji i gojenia. Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, rozjaśnia.
– 23 aminokwasy – Podstawowe składniki budujące białka, m.in. kolagen i elastynę.
– 6 składników mineralnych – Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodno-elektrolitową ustroju.
– 6 koenzymów – Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.
– 5 kwasów nukleinowych – Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.
– 2 czynniki redukujące – Reaktywne substancje, które łatwo gubią 1 lub więcej elektronów. Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka

Inno-TDS

Inno-TDS Firming

Połączenie składników stymulujących produkcję kolagenu oraz przywracających właściwe napięcie i elastyczność skóry. Ma szczególne zastosowanie w terapiach liftingujacych, spłyca zmarszczki, przywraca właściwe napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej teksturę. Skuteczny również jako zabieg zmniejszający rozstępy.

Inno-TDS Tracer
Zabieg ma działanie silnie regenerujące i naprawcze. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia napięcie i jędrność skóry. Posiada właściwości antyoksydacyjne, neutralizuje działanie wolnych rodników. Działa przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo, hamuje rozpad tkanki łącznej i zapobiega dysfunkcji metabolizmu komórkowego. Ponadto preparat wykazuje również skuteczne działanie w walce z cellulitem oraz rozstępami.

Inno-TDS Cynara Plus+
Zabieg na ciało, posiada silne działanie drenujące. Znacznie poprawia cyrkulację krwi w skórze i tkankach podskórnych, co umożliwia jej większe dotlenienie oraz zaopatrzenie w substancje odżywcze. Szczególnie polecamy na: cellulit, zastoje limfatyczne, obrzęki, złogi tłuszczowe.

Inno-TDS Vit C
Witamina C – jest silnym antyoksydantem, chroniącym przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Właściwość ta jest szczególnie przydatna dla osób mieszkających w dużych miastach, gdzie pod wpływem zanieczyszczeń w powietrzu uwalniają się ogromne ilości tych niezmiernie szkodliwych cząsteczek. Zwiększona synteza kolagenu (dzięki witaminie C) korzystnie oddziałuje również na stan kruchych i skłonnych do pękania naczyń krwionośnych. Jest to szczególnie ważne dla skóry delikatnej ze skłonnością do rumienia, jak też w przypadku wszystkich rodzajów skóry po 30 roku życia, ponieważ zaburzenia mikrokrążenia skóry są jedną z przyczyn przyspieszonego starzenia. Witamina C odgrywa ważną rolę w powstawaniu czynnika energetycznego ułatwiającego przebieg wielu ważnych procesów metabolicznych skóry.

Mesoline

Mesoline Shine

Połączenie składników wybielających i antyoksydantów, mające za zadanie rozjaśnienie i odmłodzenie skóry.
Skład: kwas askorbinowy, kwas kojowy, kwas fitynowy, pirogronian sodu, morwa biała
Zabieg skierowany do pacjentów z:
•Problemami pigmentacyjnymi (piegami, zmianami posłonecznymi, plamami starczymi)
•Przebarwieniami skóry
•Ze skórą palacza (skórą poszarzałą, pozbawioną blasku)
Efekty – rozjaśniona, wybielona, odmłodzona skóra

Mesoline Acne
Regulacja wydzielania sebum i zapobieganie pozapalnej hiperpigmentacji.
Jest to jeden z niewielu mezokoktajli dedykowanych dla skóry trądzikowej. Zebieg z Mesoline Acne reguluje produkcję sebum, a także zapobiega powstawaniu przebarwień potrądzikowych. Odpowiednio zbilansowany skład sprawia, że skóra pacjenta staje się gładsza, pozbawiona czerwonych plamek potrądzikowych i odpowiednio nawilżona.
Główne składniki:
Retinol – reguluje produkcję sebum, niweluje zapalną aktywność trądziku
Gingko Biloba – niweluje zapalną aktywność trądziku
Vitamin B Complex – nawilża, zapobiega transferom melaniny, redukuje możliwość wystąpienia hiperpigmentacji w miejscach zapalenia.

Dermaheal HL – mezoterapia skóry głowy

Dermaheal HL
•Zapobieganie wypadaniu włosów.
•Alopecja

Dermaheal HL to produkt do skóry głowy, działający regenerująco. Dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ogranicza wypadanie włosów i łysienie, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulacje krążenia. Zapobiega problemom związanym ze skórą głowy i zwiększa gęstość oraz grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy i skórę głowy.

Dermaheal HL to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykana dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych.

56 aktywnych składników:
•13 witamin,
•24 aminokwasy,
•5 minerałów,
•4 kwasy nukleinowe,
•2 czynniki redukujące,
•4 peptydy biomimetyczne: ◦Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa,
◦Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa,
◦Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych,
◦Copper Tripeptide-1  (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

Produkt Dermaheal  HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał zaszczytny tytuł: Perły Dermatologii Estetycznej 2013 w kategorii: NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII.

Ceny zabiegów mezoterapii mikroigłowej DermaPen:

W przypadku twarz, szyi i dekoltu peeling chemiczny lub peeling kawitacyjny oraz maska łagodząca do zabiegu GRATIS
Znieczulenie do zabiegu od 50 zł

Rezerwacja wizyt tel. 530 777 610