Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna

Radiofrekwencja mikroigłowa frakcyjna
Zabieg radiofekwencji mikroigłowej frakcyjnej – termolifting mikroigłowy

Zabieg będący alternatywą dla zabiegów laserem frakcyjnym CO2, z krótszym okresem rekonwalescencji. Polega na wprowadzaniu bezpośrednio do wewnątrz tkanki wiązki fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej z automatycznie ustawianą głębokością wkłucia igieł w zakresie 0,3 – 3 mm.
W zabiegach RF mikroigłowej frakcyjnej mikronakłuwanie powoduje uszkodzenia mechaniczne skóry, stymulujące procesy naprawcze oraz pobudzające fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Urządzenie do frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej ma głowicę wyposażoną w nasadki z igłami, które po wkłuciu na głębokość dopasowaną przez kosmetologa, podgrzewane są falą elektromagnetyczną na całej długości igieł. W ten sposób podgrzewane są równomiernie wszystkie warstwy skóry aż do tkanki
podskórnej. Jest to zabieg nie tylko efektywny, ale też precyzyjny i bezpieczny ponieważ mamy możliwość regulowania głębokości na jakiej ogrzewamy tkankę, energii i czasu emisji fali radiowej.
Frakcyjna Radiofrekfencja zapewnia doskonałą skuteczność w odmładzaniu skóry, wygładzaniu zmarszczek, redukcji porów, trądziku i blizn potrądzikowych oraz usuwaniu rozstępów, napinaniu skóry i jej ujędrnianiu – likwidacja nawisów skóry.

Efekty terapii można podzielić na te od razu widoczne i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni, do 3 miesięcy po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu. Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.
Efekty są w pełni widoczne około trzech miesięcy po zabiegu. Aby uzyskać długotrwały efekt liftingu, zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach.

Wskazania do zabiegu:
– lifting i odmłodzenie,
– redukcja zmarszczek
– redukcja blizn potrądzikowych, zanikowych, pooperacyjnych, poparzeniowych,
– redukcja rozstępów
– redukcja rozszerzonych porów i przebarwień

Laser frakcyjny CO2 czy RF mikroigłowy frakcyjny? Który zabieg wybrać?

Lasery frakcyjne jak dotąd działały na głębokości około 1,5 mm, czasem głębiej, aż do 2,5 mm. Niestety jest to związane z długim gojeniem nawet do tygodnia czasu. Dodatkowo zabiegi laserowe u osób z ciemniejszą karnacją niosą ryzyko pojawienia się przebarwień.
Zabieg RF mikroigłowy frakcyjny polecany jest przez lekarzy i kosmetologów ze względu na bardzo krótki czas gojenia.
Laser frakcyjny CO2 jest nadal standardem w wygładzaniu blizn pooparzeniowych, potrądzikowych, rozszerzonych porów, szczególnie na twarzy.
Dlatego RF mikroigłowy frakcyjny działający na głębokości do 3 mm stał się w wielu wskazaniach alternatywą dla lasera frakcyjnego, z krótszym okresem gojenia przy mniejszej inwazyjności zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, piecze i jest lekko opuchnięta. Rumień ustępuje po około godzinie, makijaż można nałożyć po 24 godzinach.
Efekty zabiegu widoczne są stopniowo w ciągu jednego do trzech, maksymalnie sześciu miesięcy. Zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów RF mikroigłowego w odstępach 4 do 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża i okres karmienia,
– choroby nowotworowe
– metalowe, silikonowe implanty w miejscu zabiegowym,
– rozrusznik serca,
– epilepsja,
– choroby układu krążenia (hemofilia lub czasowa niska krzepliwość, zakrzepica, nadciśnienie, żylaki w miejscu zabiegu),
– choroby autoimmunologiczne,
– choroby dermatologiczne

Ceny zabiegów:
Twarz + szyja + dekolt    1200 zł
Twarz + szyja   1000 zł
Twarz    850 zł

Twarz + mikropunktura blizn   900 zł
Brzuch (rozstępy, wiotka skóra) od 750 zł
Plecy (rozstępy) od 700 zł
Uda (wiotkość, wewnętrzna strona) od 700 zł
Pośladki od 750 zł
Ramiona od 600 zł
Blizny pojedyncze, punktowe do 1 cm    450 zł
Blizny większe 1-20 cm indywidualna wycena    od 500 zł

Konsultacje i rezerwacje wizyt tel. 530777610